Relacja z Osiedlowego Pikniku Rekreacyjno-Sportowego

W sobotę (14 maja) odbył się pierwszy Osiedlowy Piknik Osiedlowo –Rekreacyjny Osiedla na 5.  Celem była promocja sportu wśród mieszkańców, ale również bliższe poznanie się i integracja osób mieszkających na naszym osiedlu – pamiętajmy że osiedle powstało dopiero w listopadzie, a wiele osób mieszkających  tutaj to osoby przyjezdne, więc takie wspólne spotkania to okazja do nawiązania sąsiedzkich relacji. Na szczęście pogoda dopisała i mimo silnego wiatru atrakcje pikniku miały duże powodzenie!

Kolejka ustawiła się do stanowiska gdzie można było spróbować strzelania z łuku, które prowadził Pan Paweł i Pan Jacek z Hali Widowisko-Sportowej.  Każdy chciał spróbować ustrzelić kilka kolorowych baloników zawieszonych na tarczy strzelniczej.

55.jpg

Kąteckie Towarzystwo Tenisowe Smecz  to organizacja z Kątów Wrocławskich która promuje ten elegancki sport wśród lokalnej społeczności. Panowie trenerzy, na czele z Andrzejem Fiałkowskim, poprowadzili niezwykle ekscytujące konkurencje związane z tą dyscypliną: tory przeszkód, zbieranie piłek tenisowych, łapanie ich w siatkę i oczywiście pierwsze próby prawdziwej gry to zabawy które prowadzili z dziećmi i młodzieżą.  Dobra wiadomość! Smecz prowadzi zapisy na zajęcia z tenisa dla młodzieży i dzieci od piątego roku życia.  Prowadzone oczywiście w Kątach Wrocławskich. Informacje i zapisy pod nr telefonu  693-100-777, https://teniswkatach.wordpress.com/ .

56

A jakie inne atrakcje pojawiły się na pikniku? Mnóstwo zabawy zapewniły Panie animatorki, przy stanowiskach dla dzieci były zabawy z chusta Klanza, konkurencje dla dzieci,  bieganie, skakanie i inne szaleństwa. Na pikniku pani Paulina pomalowała ponad 60 buziek, a pani Kasia skręciła prawie 100 zwierzątek z balonów! Było wesoło i kolorowo.

67.jpg

4

Pan Burmistrz Antoni Kopeć oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jarosław Wojciechowski przybyli na Piknik jako jedni z pierwszych gości i z chęcią zaangażowali się w rozgrywki sportowe.  Został rozegrany niezwykle emocjonujący mecz siatkówki.  Jedną z drużyn tworzyli reprezentanci Urzędu Gminy a druga drużynę mieszkańcy osiedla.  Poziom gry drużyn był wyrównany, a rywalizacja zacięta. Ostatecznie zwyciężyli mieszkańcy osiedla na 5.

0

W urozmaicenie atrakcji na pikniku włączyły się dwie fundacje. Fundacja Dr Clown ma ważną misję do spełnienia – wspiera dzieci na oddziałach szpitalnych wywołując uśmiech na ich twarzach http://www.drclown.pl/. Osoby z fundacji Ludzie Ludziom i Ludzikom (http://www.ludzieludziomiludzikom.pl/ )      przeprowadzili dla  uczestników pikniku pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, na koniec można było poćwiczyć na fantomie przeprowadzenie poprawnej resuscytacji. Teraz już wiemy co zrobić w sytuacji  gdy ktoś zasłabnie na ulicy, oby ta wiedza i nabyte umiejętności nie musiały być wykorzystywane w praktyce.

53.jpg

3b

Wszyscy wiemy jak wielu entuzjastów piłki nożnej mieszka w Kątach Wrocławskich.  Nic dziwnego że boisko do nogi było stale zajęte. Pod koniec  pikniku rozegrany został mecz piłki nożnej, w której uczestniczyli zarówno dorośli jak i dzieci w mieszanych wiekowo drużynach.  Kto by pomyślał, że nasi młodzi piłkarze niczym nie ustępują swoim tatusiom w umiejętnościach piłkarskich. Coś nam się wydaje że w kąckich szkółkach piłkarskich:  Młode Wilki, GOKiS  i Jedenastka rosną nam prawdziwi mistrzowie!

2a.jpg

Na pikniku można było również spróbować  nietypowego sportu jakim jest gra w Boule. Gra pochodzi z Francji i poprawna wymowa nazwy  po francusku to  „BUJE”. W zabawę przeważnie gra się w nią na ubitym piasku, ale podobno nawierzchnia  na boisku też się dobrze sprawdzała. Rzucanie ciężkimi kulami zainteresowało zarówno młodych jak i dorosłych uczestników.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pikniku  sportowego Osiedla na 5: Urząd Gminy Kąty Wrocławskie, Hala Widowiskowo-Sportowa  Gokis, KTT Smecz, Fundacja Dr Clown, Fundacja Ludzie Ludziom i Ludzikom.  Już wkrótce – 18 czerwca planowany jest kolejny piknik – tym razem świętujemy rodzinnie, więc należy spodziewać się wielu atrakcji dla dzieci. Kolejne spotkanie 10 września – piknik połączony ze spływem kajakowym.

Dziękujemy mieszkańcom osiedla (ulice Jana Pawła II, Bukowa, Brzozowa, Kołłątaja, 1 Maja (do nr 46), Modrzewiowa, Staszica, Dębowa, Klonowa, Jarzębinowa, Akacjowa, Wierzbowa, Platanowa, Lipowa, Orzechowa, Imbirowa, Szafranowa, Waniliowa, Grabowa, Tęczowa) oraz przyjaciołom Osiedla na 5 za liczne przybycie i wspólną zabawę! Spisaliście się na 5!!!

* Elżbieta Byszyńska, Katarzyna Fiałkowska, Krzysztof Zarówny, Kamil Ratajczyk, Piotr Paszkowski – Zarząd Osiedla nr 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s